ЛА ВЕРИТА: Катица Јанева од Шутка ќе биде громобран за судии и политичари вмешани во Рекет и за Заев кој го контролира судскиот систем

Италијанскиот весник Ла верита, кој објави повеќе снимки од аферата Рекет, најавува дополнителни докази кои потврдуваат…

Српски Курир: Боки 13 преку рекет зел 20 милиони евра! Во се е вмешан и премиерот Заев

Параван на Бојан Јовановски била хумантираната организација која ја основал, а во неговите нечисти работи бил…

Новинарска реакција на ”педер” (видео)

виа Влатко Стојаноски

БОКИ 13 ЗА ИНФОРМЕР: Знам како крадат Заев и Харадинај

Српскиот весник Информер на насловната страница објавува фотографија и наслов поврзан со милионскиот Рекет на Бојан…

БОМБА ТРЕТА : Боки тредичи го уверува Орце дека и Заев е запознаен со се, и му ја гарантира неговата подршка

Трето продолжение од серијалот за случајот “Рекет“ беше објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла…