СРПСКИ КУРИР: Могерини знаела за кpиминалот на Заев, а ЕУ молчи бидејќи и самите се одговорни за скандалот

Криминализираниот систем на премиерот на Македонија, Зоран Заев, е производ на администрацијата во заминување на ЕУ,…

Откриен советникот на Заев за ”педерски работи” (видео)

Заев си ја измонтира изјавата и го исфрли зборот ”педер”

Премиерот Зоран Заев денеска се огласи на Фејсбук, споделувајќи го вчерашното видео, но измонтирано и без…

Заев: Нема да дозволам поради еден педер да падне оваа влада (видео)

Премиерот Зоран Заев денес изјави дека лично тој нема да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинари…

Дали Зоран Заев го смете и Вес Мичел

Светски познатите „пpaнкстepи“ Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија цел телефонски разговор, кој трае…

Премиерот Заев поканет да ја предводи парадата на гордоста

Уранија Пировска, претседателката на Хелсиншкиот комитет, лично го покани Зоран Заев да присуствува и да ја…