Најслатката роденденска забава на светот

Во зоолошка градина на југот на Кина минатата недела организирана е голема прослава- 18 младенчиња од…

Пронашол јајца од диносаурус стари 66 милиони години, додека си играл во песокот

Десет годишно момче од Кина, додека си играл во песокот пронашол фосилизирано гнездо од диносаурус со…

Форбс: Нема милијардери на просторот од поранешна Југославија

Од илјадници милијардери во светот, според магазинот Форбс милијардер на територијата од поранешна Југославија се уште…

Хуавеј преку нов договор доби дозвола за соработка со американски компании

Деновиве е склучен договор помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кинескиот генерален секретар Џи Џинпинг, со…

Кинеската традиционална медицина повторно го загрозува животинскиот свет на планетета!

Во кинеската традиционална медицина се верува дека морските коњчиња имаат силно влијание врз либидото, слично на…

Путин во одбрана на “HUAWEI”

На меѓународниот форум во Санкт Петерзбург, Владимир Путин ги обвини САД за неконтролиран економски егоизам. Во…

Ни Кина не му остана должна на Трамп

Кина денес, откако администрацијата на САД ја стави кинеската телекомуникациска компанија Хуавеј на црна листа, објави…