Ларис Гејзер откри од каде му се снимките за скандалот во Македонија

Ларис Гајзер кој ги објави снимките за афeрaта „Рekeт“ за порталот ”Domovina.je”, открива од каде му…

Српски Курир: Боки 13 преку рекет зел 20 милиони евра! Во се е вмешан и премиерот Заев

Параван на Бојан Јовановски била хумантираната организација која ја основал, а во неговите нечисти работи бил…

Карлеуша за Боки 13: Бојан е жртвено јагне на многу посериозна група луѓе

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев…

БОМБА ТРЕТА : Боки тредичи го уверува Орце дека и Заев е запознаен со се, и му ја гарантира неговата подршка

Трето продолжение од серијалот за случајот “Рекет“ беше објавено во дигиталното издание на италијанскиот весник „Ла…

Видео: Сињора Катица од телефонот на Боки Тредичи до Камчев: Се ќе биде ОК

Под наслов „Случајот ја тресе Владата во Скопје“, изутринава на страниците на италијанскиот весник, „Ла Верита“…