Руски авион со 234 патници принудно слетал во ниви со пченка (видео)

Руски патнички авион на компанијата Урал ерлајнс, принудно слета в поле во ниви, во близина на…

Форбс: Нема милијардери на просторот од поранешна Југославија

Од илјадници милијардери во светот, според магазинот Форбс милијардер на територијата од поранешна Југославија се уште…

Со цел памет се нацрта пред Путин за фотографирање (видео)

При една заедничка фотографија на Владимир Путин со студентите од универзитетот ”Yekaterinburg” едено младо момче во изгубен…

Големи зборови од големиот Достоевски

Фјодор Михајлович Достоевски е еден од  најголемите руски книжевници и е познат како еден од првите…

Дали Зоран Заев го смете и Вес Мичел

Светски познатите „пpaнкстepи“ Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Столјаров) објавија цел телефонски разговор, кој трае…

Русија ќе снима серија со своја верзија за Чернобил

Новата хит серија на ХБО околу хаваријата во Чернобил, за краток период стана најгледано телевизиско шоу…

Единствената убава страна од воената парада во Русија!

На 9 мај на Црвениот плоштад во Москва се одржа традиционалната руска воена парада по повод…