Форбс: Нема милијардери на просторот од поранешна Југославија

Од илјадници милијардери во светот, според магазинот Форбс милијардер на територијата од поранешна Југославија се уште…

Трамп: Бубрезите имаат посебно место во нашите срца

Да се биде на чело на најмоќната држава во светот не е лесна работа, а Доналд…

Хуавеј преку нов договор доби дозвола за соработка со американски компании

Деновиве е склучен договор помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кинескиот генерален секретар Џи Џинпинг, со…

Иран со предупредување до САД: Еден испукан куршум кон Иран и САД ќе гори

Иранската војска го предупреди Трамп, дека и најмал напад над нивната територија ќе има разорен ефект…

Американските астронаути донеле 382 килограми камења од Месечината

Во шест Аполо мисии од 1969. до 1972. година американските астронаути на Земјата се вратиле со…

Хонгменг за 60% побрз од Андроид

Од “Huawei” порачуваат дека нема простор за паника, бидејќи нивниот оперативен систем Хонгменг ќе биде побрз…

Путин во одбрана на “HUAWEI”

На меѓународниот форум во Санкт Петерзбург, Владимир Путин ги обвини САД за неконтролиран економски егоизам. Во…

“HUAWEI” сепак го прекина производството на паметни телефони

Технолошкиот гигант “Huawei”, одлучи привремено да го прекине производството на паметни телефони, додека компанијата пробува да…

Русите лути: Американците се однесуваат како шерифи од дивиот запад

Слушајте ваму Европјани. Вие ќе го купувате нашиот природен гас. Не не интересира што е 30…

Ни Кина не му остана должна на Трамп

Кина денес, откако администрацијата на САД ја стави кинеската телекомуникациска компанија Хуавеј на црна листа, објави…