Споредба на советите за слабеење пред 100 години и денес

Во првиот број на списанието Reader’s Digest, објавено во 1920 година, е објавена статија со наслов…

Ги видовте ли стомачните на Дауцен Крус

Дауцен Крус е во надобрата форма во животот. За време на одморот на Ибица, 34-годишниот поранешен…

Како се одразува на вашето тело престанокот со вежбање или спортување

Денешното динамично секојдневие може да биде вистинска пречка за редовното спортување и одржување на кондицијата. Но,…

ТРОПСКИ ГОРЕШТИНИ: Изабел Гуларт (галерија)

Гламурозната Бразилка Изабел Гуларт е родена во Сао Паоло пред 34 години,а на јавноста најмногу и…

Тропски горештини: Џоан Смолс (галерија)

Триесет годишната Џоан Смолс Родригез од Порторико, цела деценија е еден од најдобрите супермодели во светот.…

Најспремните тела за ова лето

Летото пристигна а со него на површина излегуваат и нашите навиките преку целата година. Сите сакааат…