Моќни фотографии кои покажуваат како ја уништивме планетата

Во изминативе 50 години, луѓето имаат направено драстични промени во околината, како што е истребувањето на…

Десет фотографии на ”National Geographic” што оставаат без здив

Делата на фотографите на National Geographic ја имаат таа неверојатна моќ да оставите сѐ што правите…

Вознемирувачки фотографии од локации на “Google Maps”

Гугл Мапс е од голема помош за секого, бидејќи е подобро репрезентативна од класичната мапа и…

Клоп си ги погодуваше “своите деца” во интервју за УЕФА (видео)

Во пресрет на финалето од Лигата на шампионите, Јурген Клоп го интервјуираа од УЕФА. Баш досетлив…