Хуавеј преку нов договор доби дозвола за соработка со американски компании

Деновиве е склучен договор помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и кинескиот генерален секретар Џи Џинпинг, со…

Хонгменг за 60% побрз од Андроид

Од “Huawei” порачуваат дека нема простор за паника, бидејќи нивниот оперативен систем Хонгменг ќе биде побрз…

Путин во одбрана на “HUAWEI”

На меѓународниот форум во Санкт Петерзбург, Владимир Путин ги обвини САД за неконтролиран економски егоизам. Во…

Ни Кина не му остана должна на Трамп

Кина денес, откако администрацијата на САД ја стави кинеската телекомуникациска компанија Хуавеј на црна листа, објави…