Хонгменг за 60% побрз од Андроид

Од “Huawei” порачуваат дека нема простор за паника, бидејќи нивниот оперативен систем Хонгменг ќе биде побрз…

“HUAWEI” сепак го прекина производството на паметни телефони

Технолошкиот гигант “Huawei”, одлучи привремено да го прекине производството на паметни телефони, додека компанијата пробува да…

Најочекуваниот ден во каленадрот на “смартфоните”

Изглегувањето на наследникот на iPhone ХЅ, наречен iPhone 11, сигурно е најочекуваниот момент во светот на…

Акциите на Apple пандаа, Google се предомисли околу Huawei

Откако Пекинг го предупреди Вашингтон дека ја потценува Kина во трговската војна, акциите на Apple паднаа,…

Ова отиде предалеку: Лоша вест за корисниците на HUAWEI

По безбедносните мерки на САД против Кинеските производители на телекомуникациска технологија, Google ја прекина соработката со …